11/09/2016

Fałszywość, dwulicowość, zazdrość i nienawiść- Czyli cechy współczesnej popularnej nastolatki

Hejjka kochani!
W dzisiejszym poście poruszę temat dość mi znany, a mianowicie mówię tu o fałszywości, dwulicowości, zazdrości i nienawiści. Zdaję sobie sprawę, że nie każda dziewczyna lub chłopak taki jest, ale teraz powiem o ogóle, opowiem wam co myślę o takim zjawisku z mojego doświadczenia, więc niech nie wszyscy poczują się urażeni, gdyż będę mówić o ogólnym takim zjawisku, bo wiem, że niestety występuję ono dosyć często.


Zacznijmy od tego, że nie mogę pojąć, jak można być fałszywym...
Jeśli coś nam się nie podoba, czyjeś zachowanie nam się po prostu nie podoba, denerwuje nas, sprawiło nam przykrość, to powiedzmy sobie o tym w twarz! Nie wygarniając  tego publicznie, ale w cztery oczy! Szczerość to podstawa. Zamiast udawać i kłamać jak to ktoś super wygląda, jak ktoś robi coś świetnie, jak cieszymy się z czyjegoś sukcesu to nieee.. Po co? Lepiej iść do Joli/Kasi/Zosi ( imiona tu nie są ważne) i krótko mówiąc jechać po tej osobie, nie zostawiając na niej suchej nitki.
Ale jeszcze bardziej irytuje mnie fakt, gdy dana osoba nie wyrządziła innym żadnej krzywdy, nie powiedziała nic przykrego. Nie potrafię pojąć takich osób. Jeśli ktoś mnie nie lubi, to niech nie zajmuje sobie czasu rozmową na mój temat.
Te wszystkie cechy są straszne, bo nienawiść prowadzi do zazdrości, zazdrość do kłamstwa, a kłamstwo do fałszywości.
Po co to wszystko? Czy nie lepiej cieszyć się ze szczęścia innych? Czy nie lepiej zarażać pozytywną energią, uśmiechem?
Czy lepiej śmiać się, wygłupiać, czy siedzieć już jak 60- letnia babcia i rozmawiać o tym jak kto był ubrany w szkole, kto co powiedział, kto co zrobił, czy ktoś choruje?
Po co wtykamy nos w nie swoje sprawy? Przestańmy żyć cudzym życiem! Nauczymy się patrzeć najpierw na siebie! Co nas to obchodzi czy Kasia chodzi z Tomkiem? To jej życie, nie nasze!
To bezsensowne tracenie czasu na cudze sprawy! Dziewczyny! Chłopcy, przestańcie tracić cenny czas! Życie jest jedno, nikt go za nas nie przeżyje! Jakie będziecie mieli wspomnienia kiedyś? Że przez całe gimnazjum obrabiałam tyłek Kaśce, a później ciągle o niej gadałam z Jolą?!
To nie jest ważne! Jeśli komuś dzieje się krzywda to co innego, ale gdy komuś się układa, jest szczęśliwy, to po zazdrościć, nienawidzić, wyśmiewać i zarazem krzywdzić!
Nie urządzajmy sobie piekła na ziemi...
Szanujmy się nawzajem, bądźmy dla siebie ludźmi, nie zwierzętami bez serca! Jaką satysfakcję czerpią osoby, które krzywdzą? Karmić się cudzym płaczem, smutkiem? Pomyślmy o konsekwencjach... Są ludzie z mocną i słabą psychiką... Przez gnębienie, krzywdzenie, można doprowadzić kogoś do samobójstwa! Wtedy będzie śmiesznie? Czy wtedy po pogrzebie będziecie mówić jak kto TAM był ubrany?!
Zastanówmy się co robimy!!

Nie dajmy sobą pomiatać! Nie dajmy siebie krzywdzić! Miejmy swoje zdanie! Postawmy się! Mówmy o tym dorosłym, oni nam pomogą!

ZAUFAJCIE MI! TEŻ PRZEZ TO PRZECHODZIŁAM! RÓWNIEŻ DOŚWIADCZAŁAM KRZYWDY ZE STRONY INNYCH!
MÓWMY O TYM GŁOŚNO! NIKT NIE MOŻE BYĆ ODTRĄCANY! PONIEWIERANY!
14 komentarzy:

 1. Każdy z nas ma coś z fałszywego człowieka, przekonasz się o tym gdy już nie będziesz nastolatką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nienawidzę fałszywych ludzi. Spotykam ich niestety na każdym kroku. :)

  FromCarolinee

  OdpowiedzUsuń
 3. Też bardzo nie lubię osób dwulicowych. Niestety w dzisiejszym świecie spotyka się ich bardzo często. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam osoby dwulicowe k moim zdaniem są to osoby,które maja jakis problem.W moim gronie przyjaciol nie ma obcji zeby byla taka osoba!
  Swietnie napisane :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Minęło już trochę czasu odkąd przestałam być nastolatką, ale problem jak widzę nadal aktualny. :( Trzeba być bardzo niedowartościowanym i mieć mizerną pewność siebie, aby sprzyjać ludziom w oczy, a za plecami ich obgadywać.

  Poza treścią artykułu - podoba mi się Twój styl pisania, gdzieniegdzie można wprowadzić parę poprawek, ale niewątpliwie drzemie w Tobie talent literacki. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawda dziewczyno podziwiam cię za rok że potrafisz podać o problemach które dotknęły ciebie i pewnie większość ludzi którzy to czytają naprawdę szacun nie wiem czy ja bym potrafiła

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post. Porusza największe problemy dzisiejszych czasów.
  Moim zdaniem nie dotyczy to tylko nastolatek. W świecie dorosłych również roi się od takich osób.
  Fałszywość - tylu ludzi cierpi na ten właśnie syndrom, że szkoda nawet się wypowiadać. Popieram Cię, że warto wyjaśnić sprawę, powiedzieć coś w oczy. Jednak myślę, że róbmy wszystko w granicach rozsądku. Trzeba pozwolić każdemu na wyjaśnienie.
  Zazdrość- niszczy związki, rodziny, przyjaciół dosłownie wszystko, ale w tych czas jest bardzo częsta.
  Zdjęcia bardzo klimatyczne - dodają uroku.

  http://strongwomeen.blogspot.com/2016/11/haul-lumpeksowy-stylizacje.html - zapraszam, stała obserwacja mile widziana ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety to nie są cechy tylko nastolatki ,ale także dorosłych osób .Okropne cechy z którymi spotykam się do dziś .Jak najdalej od takich osób.
  Zapraszam do siebie : http://beautybloganeta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda że nie pisałaś o sobie i przestań udawać kogoś kim nie jesteś żal mi Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety takich ludzi jest coraz więcej. 😞😞

  OdpowiedzUsuń
 11. Fałszywość, dwulicowość i nienawiść są bardzo często spotykane. ZA CZĘSTO. Ja sama staram się to ignorować i dla każdego mieć chociaż minimum szacunku.
  Zapraszam do siebie: http://ksiazkidobrejakczekolada.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. każdy na swój sposób poniekąd jest fałszywy i każdy rozumie inaczej słowo fałszywość. Nikt nie lubi dowiadywać się od osób 3 że jego kumple, koledzy, przyjaciele nas krzywdzą obgadując nas. Jeśli ci ludzie nas tak krzywdzą to znaczy że dostali od nas więcej zaufania niż zasługiwali :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie napisane i zdecydowanie się zgadzam ^^
  Fałszywość to najgorsza cecha...

  Zapraszam na mojego bloga! Jeśli ci się spodoba zostań stałym obserwatorem, będzie mi bardzo miło :)
  Gabrielle->Klik!

  OdpowiedzUsuń